Upcoming Fixtures

01/02/2020
ROWING – in-school programmes

01/02/2020
CRICKET – Group II – Game 8

01/02/2020
TENNIS – 1st & 2nd Grade – Round 1

01/02/2020
WATER POLO – 1st & 2nds – Round 8

01/02/2020
CRICKET – 1st & 2nd XI – Round 4 Day 1

02/02/2020
CRICKET – Combined GPS XI Trials

01/02/2020
BASKETBALL – 1st & 2nd Grade – Round 1

02/02/2020
CRICKET – U15s Trials

03/02/2020
SWIMMING – AAGPS 4 x 100m Medley Relay

03/02/2020
SWIMMING – GPS Swimming Captains & MICs Dinner

07/02/2020
SWIMMING – GPS Carnival #1

08/02/2020
ROWING – NSW State Champs (Seniors, Year 10 1st VIII); SBHS Regatta (Juniors)

08/02/2020
CRICKET – Group II – Game 9

08/02/2020
BASKETBALL – 1st & 2nd Grade – Round 2

08/02/2020
TENNIS – 1st & 2nd Grade – Round 2

08/02/2020
CRICKET – 1st & 2nd XI – Round 4 Day 2

08/02/2020
WATER POLO – 1sts & 2nds – Round 9

09/02/2020
TENNIS – GPS Tennis Trials

10/02/2020
CRICKET – U15s CIS Trials Day 1

10/02/2020
AAGPS GENERAL COMMITTEE MEETING / AGM

11/02/2020
CRICKET – U15s CIS Trials Day 2

15/02/2020
ROWING – All Schools Regatta – Juniors

15/02/2020
CRICKET – Group II – Game 10

15/02/2020
BASKETBALL – 1st & 2nd Grade – Round 3

15/02/2020
TENNIS – 1st & 2nd Grade – Round 3

15/02/2020
CRICKET – 1st & 2nd XI – Round 5 Day 1

15/02/2020
WATER POLO – 1sts & 2nds – Round 10

17/02/2020
CRICKET – CIS Open Boys Cricket Trials Day 1

18/03/2020
CRICKET – CIS Open Boys Cricket Trials Day 2

19/02/2020
TENNIS – CIS Secondary Open Boys Tennis Championships

22/02/2020
ROWING – SRC Regatta (Seniors Yr 10 VIII); NC Regatta (Junior Quads)

22/02/2020
CRICKET – Group II – Game 11

22/02/2020
BASKETBALL – 1st & 2nd Grade – Round 4

22/02/2020
TENNIS – 1st & 2nd Grade – Round 4

22/02/2020
CRICKET – 1st & 2nd XI – Round 5 Day 2

22/02/2020
WATER POLO – 1sts & 2nds – Round 11

24/02/2020
WATER POLO – CIS 17 Years & Under Boys Water Polo Trials

26/02/2020
CRICKET – GPS v ISA

28/02/2020
SWIMMING – GPS Carnival #2

29/02/2019
ROWING – SIC Gold Cup (All Crews)

29/02/2020
CRICKET – Group II – Game 12

29/02/2020
BASKETBALL – 1st & 2nd Grade – Round 5

29/02/2019
TENNIS – 1st & 2nd Grade – Round 5

29/02/2020
CRICKET – 1st and 2nd XI – Round 6 Day 1

29/02/2020
WATER POLO – 1sts & 2nds – Round 12

01/03/2020
CRICKET – GPS v CAS – 1st XI

01/03/2020
CRICKET – GPS v CAS – U15s

02/03/2020
CRICKET – NSW All Schools 15 yrs Trials

06/03/2020
SWIMMING – GPS Carnival #3

07/03/2020
ROWING – Kings / PLC Regatta (Senior’s, Year 10 VIII’s); Hen & Chicken Bay (Junior Quads)

07/03/2020
CRICKET – Group II – Game 13

07/03/2020
BASKETBALL – 1st & 2nd Grade – Round 6

07/03/2020
TENNIS – 1st & 2nd Grade – Round 6

07/03/2020
CRICKET – 1st and 2nd XI – Round 6 Day 2

07/03/2020
WATER POLO – 1sts & 2nds – Round 13

14/03/2020
CRICKET – Group II – Game 14

14/03/2020
BASKETBALL – 1st & 2nd Grade – Round 7

14/03/2020
TENNIS – 1st & 2nd Grade – Round 7

14/03/2020
CRICKET – 1st and 2nd XI – Round 7 ODM

14/03/2020
ROWING – in-school programmes

14/03/2020
WATER POLO – Thomas Whalan Cup

15/03/2020
CRICKET – GPS 1st XV v NSW U17s

16/03/2020
BASKETBALL – GPS Trials

17/03/2020
TENNIS – GPS v ISA

17/03/2020
CRICKET – NSW All Schools Cricket Championship – Day 1

18/03/2020
CRICKET – NSW All Schools Cricket Championship – Day 2

18/03/2020
TENNIS – GPS v CAS

19/03/2020
CRICKET – NSW All Schools Cricket Championship – Day 3

19/03/2020
BASKETBALL – GPS Training and Dinner

21/03/2020
ROWING – AAGPS Head of the River

23/03/2020
WATER POLO – NSW All Schools Water Polo Trials

23/03/2019
TENNIS – NSW All Schools Championships – Day 1

24/03/2020
TENNIS – NSW All Schools Championships – Day 2

24/03/2020
BASKETBALL – GPS v ISA

25/03/2020
BASKETBALL – GPS v CAS

27/03/2020
SWIMMING – GPS Carnival #4

28/03/2020
FOOTBALL – 1st & 2nd XI – Internals/Trials

28/03/2020
RUGBY – 1st, 2nd & 3rd XV – Internals

28/03/2020
VOLLEYBALL – 1st & 2nd Grade – Round 1

28/03/2020
CROSS COUNTRY – Trial 1

31/03/2020
SWIMMING – S/C Team Selection Meeting

01/04/2020
SWIMMING – GPS Representative Team Evening

04/04/2020
FOOTBALL – 1st & 2nd XI – Internals; SPC v SGS

04/04/2020
RUGBY – 1st, 2nd & 3rd XV – Internals

04/04/2020
VOLLEYBALL – 1st & 2nd Grade – Round 2

04/04/2019
CROSS COUNTRY – Trial 2

06/04/2020
AAGPS GENERAL COMMITTEE MEETING – SHORE

29/04/2020
SWIMMING – CIS Championships Day 1

30/04/2020
SWIMMING – CIS Championships Day 2

02/05/2020
FOOTBALL – 1st & 2nd XI – Plate Round 1

02/05/2020
RUGBY – 1st, 2nd & 3rd XV – GPS/CAS/ISA Trials

02/05/2020
VOLLEYBALL – 1st & 2nd Grade – Round 3/GPS Internals

02/05/2020
CROSS COUNTRY – Competition 1

03/05/2020
TENNIS – Pizzey Cup Day 1

03/05/2020
FOOTBALL – U16s yrs & Under Trials

04/05/2020
TENNIS – Pizzey Cup Day 2

05/05/2020
TENNIS – Pizzey Cup Day 3

06/05/2020
TENNIS – Pizzey Cup Day 4

07/05/2020
TENNIS – Pizzey Cup Day 5

08/05/2020
SWIMMING – NSW All Schools Championships

Back